Zplynovací kotel BLAZE GREEN

Zplynovací kotel BLAZE GREEN na kusové dřevo, brikety, štěpku a piliny.

Model
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Do šesti měsíců Do šesti měsíců Zvolte variantu
Kód: 276/BG 276/BG2 Zvolte variantu
0,12 Kč 0,10 Kč bez DPH

instalace3

Zplynovací kotel BLAZE GREEN

Na kusové dřevo, brikety, štěpku a piliny.

blaze

  • Mimořádně ekologický kotel na dřevo
  • 4 patenty a lambda sonda pro dokonalé spalování
  • Vysoká účinnost 91 % v celém rozsahu výkonu
  • Nízká spotřeba paliva, dlouhá životnost kotle
  • Záruka 7 let na kotlové těleso
  • Certifikovaný kotel dle ČSN EN 303-5, emisní třída 5
  • Splňuje ECODESIGN, energetická třída kotle A+

Výhody zplynovacího kotle na dřevo BLAZE GREEN

1. Mechanická detekce zbytkového paliva (patentováno)

Tento unikátní systém zabezpečuje automatický stáložár tak, že při poklesu objemu paliva v přikládací komoře dojde k vypnutí ventilátoru a tím je zastaven proces hoření. Tato přesná detekce udrží stáložárnou vrstvu ve spalovací komoře několik hodin a tím se několikanásobně sníží počet roztápění v kotli za sezonu. V případě, že uživatel nepřiloží včas, zůstane v topeništi vrstva nespálených uhlíků (v podobě dřevěného uhlí), která je ideální pro další roztápění v kotli, bez nutnosti čištění topeniště. Stačí vrstvu zapálit kusem papíru a je možné přiložit další palivo. Originální řešení, které je patentově chráněno.

2. Ochrana před nízkoteplotní korozí (patentováno)

Zabudovaný termostat s nastavenou teplotou 60°C a speciální konstrukce směšování v tělese kotle zajišťují ochranu kotle. Možné je samotížné zapojení do akumulační nádrže bez nutnosti čerpadel. Značná úspora při instalaci a bezpečný provoz. Záruka 7 let na těleso kotle, bez dalších podmínek (volitelné příslušenství).

3. Třípásmový přívod vzduchu (patentováno)

Zajišťuje rovnoměrné odhořívání paliva a umožňuje kvalitní spalování paliv různých rozměrů (štěpku, piliny, brikety i nižší kvality). Předsoušecí vzduch, který je přiváděn (v případě potřeby) do horní části komory vysouší případné vlhké palivo, aby bylo možné jej kvalitně spálit a zachovat vysokou účinnost kotle a nízké emisní hodnoty.

4. Protikorozní ochrana systémem izolované kompaktní teplé komory

V izolované kompaktní přikládací komoře nejsou stěny přímo ochlazovány vodou – mají vyšší teplotu, což zabraňuje kondenzaci. Životnost kotlů této koncepce je několikanásobná oproti běžným zplynovacím kotlům. Umožňuje také spalování vlhčího paliva, bez výrazného snížení životnosti kotle. Díky vyšší teplotě stěn, nedochází k nepříjemnému usazování dehtu v přikládací komoře. Kompaktní zplynovací komora je samostatným prvkem, který je izolován od stěn kotle s vodou pro ještě delší životnost. Komoru je možné vyměnit.

5. Paprskovitá tryska (patentováno)

Patentovaná paprskovitá tryska se vyznačuje výtečným hořením, velkou regulovatelností, skvělým odvodem popela. Kotel pracuje s bezprecedentně nízkou spotřebou elektrické energie a díky patentované paprskovité trysce je schopen dokonce pracovat pouze na komínový tah (přičemž provozní bezpečnost i funkce stáložáru jsou plnohodnotně zachovány i při provozu bez elektřiny).

Modely BLAZE GREEN

Model Popis Výkon (kW) Regulovatelný výkon (kW) Účinnost (%) Emisní třída Délka polen (mm) Objem přikládací komory (dm³) Hmotnost kotle (kg) Max. provozní tlak (bar) Objem vodního prostoru (l)
BLAZE GREEN 17 LAMBDA Dřevozplyňovací kotel s velmi nízkými emisemi, regulace ecoMAX860D TOUCH, izolovaná
přikládací komora (ocel+nerez), mechanická detekce paliva, čidlo horních dvířek, spalinové
čidlo, 3xčidlo CT4, odtahový ventilátor, sada mechanických turbulátorů pro čištění výměníku,
sada Lambda sondy se servo pohonem, integrované směšování.
18 8,9-18 91 5 ecodesign
A+
330 80 340 3 40
BLAZE GREEN 24 LAMBDA 26 12,7-26 91 500 120 440 3 55

Třípásmový přívod spalovacího vzduchu

Lze snadno řídit rozložení vzduchu vstupujícího do paliva (předsoušecího vzduchu přiváděného nad vrstvu paliva). Kotel je proto možné přizpůsobit i různorodým palivům. Díky tomu efektivně spaluje paliva, která snadno nahořívají (odřezky, štěpka, drobné brikety), i paliva, která nahořívají obtížně (velká polena, vlhčí dřevo).

blaze-vzduch2

 

 

Regulace třípásmového přívodu vzduchu

vzd1

Předsoušecí a primární vzduch otevřen na 100 %, sekundární vzduch zcela uzavřen. V této pozici se nachází clona přívodu vzduchu v případě spalování vlhkého paliva nebo velkých kusů polen.

vzd2

Sekundární vzduch otevřen na 100 %, předsoušecí a primární vzduch zcela uzavřen. V této pozici se nachází clona přívodu vzduchu v případě spalování suchého tvrdého dřeva nebo briket, kde je potřeba vyšší množství sekundárního vzduchu pro účinné spalování.

vzd3

Primární a sekundární vzduch otevřen na 50 %, předsoušecí vzduch zcela uzavřen. V této poloze se nachází clona při spalování běžného paliva.

 

 

Zpět do obchodu